Aktualności

Informacja

W związku z ogłoszonym komunikatem przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, dotyczącym zagrożenia suszą upraw rzepaku oraz pszenicy jarej na terenie Gminy Fajsławice - informujemy, że rolnicy posiadający straty w/w uprawach mogą zgłaszać szkody do gminnej komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych - UG Fajsławice - pokój Nr 8 oraz Nr 6, w godzinach pracy Urzędu, wypełniając druk oświadczenia.

Do pobrania: druk oświadczenia

Warsztaty strażackie w Fajsławicach

Dnia 26 czerwca 2019r. na terenie boiska i przy budynku Urzędu Gminy Fajsławice odbyły się I warsztaty techniczne dla Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Województwa Lubelskiego. Ich organizatorem była firma Arpapol.

W warsztatach wzięło udział 37 jednostek OSP. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było podniesienie umiejętności praktycznych strażaków, zaznajomienie się przez nich z nowoczesnym sprzętem do działań ratowniczo – gaśniczych, a także wymiana doświadczeń pomiędzy jednostkami z całego regionu.

Czytaj więcej: Warsztaty strażackie w Fajsławicach

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSACH

logo ksow page0001

Wójt Gminy Fajsławice serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy do udziału w konkursach realizowanych w ramach projektu „Festiwal Dobre bo Nasze”:

  1. Konkurs fotograficzny „Skarby Ziemi”
  2. Konkurs dla Dzieci „Zielnik”
  3. Konkurs potraw „Chwasty i zioła na talerzu”

Regulamin oraz dokumenty zgłoszeniowe do konkursów są dostępne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Fajsławicach, Fajsławice 107A, 21-060 Fajsławice w godz. 8.00-16.00 oraz na naszej stronie internetowej www.fajslawice.eu

Termin składania zgłoszeń do konkursów upływa 4 lipca 2019r.

Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się na imprezie plenerowej w dniu 7 lipca 2019r.

W konkursach przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy!

 

Dokumenty do pobrania

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd