Aktualności

INFORMACJA

W dniu 15 sierpnia 2019r. w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – odbędą się nasze dożynki parafialno-gminne i Wojewódzkie Święto Ziół. Uroczystość rozpoczniemy mszą świętą polową o godz. 12:00 w Boniewie.

W związku z tym informujemy, że w tym dniu będzie kursować bezpłatny bus gminny na trasie Fajsławice – Boniewo.

Wyjazdy z parkingu przy Urzędzie Gminy będą w godzinach od 11:00 do 18:00. Natomiast odwozy z Boniewa w godzinach od 18:00 do 20:30 pod Urząd Gminy.

Prosimy mieszkańców o to, aby nie wjeżdżali pod budynek w Boniewie – to miejsce rezerwujemy dla wystawców i gości. Spowodowane jest to małą ilością miejsc parkingowych przy budynku w Boniewie.

Prosimy o korzystanie z naszego środka transportu lub parkowanie w miejscach naprzeciwko budynku w Boniewie (przy byłym sklepie SR-H, droga I pas Ignasina), ewentualnie droga powiatowa w Boniewie.

Jednocześnie pragniemy nadmienić, że nasza uroczystość będzie na żywo transmitowana przez Telewizję Lublin.

A.Granat

Ogłoszenie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Fajsławicach przypomina o możliwości składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) oraz świadczenia Dobry  Start (300+):

  • w formie papierowej - w siedzibie OPS,
  • w formie elektronicznej - za pośrednictwem bankowości internetowej.

We wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) należy uwzględnić wszystkie dzieci do ukończenia 18 roku życia - również te, na które nadal pobierane jest świadczenie 500+.

Prawo do świadczenia wychowawczego (500+) ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu zasiłkowego. Okres zasiłkowy 2019/2021 będzie trwał od 01.10.2019 r. do 31.05.2021 r.

W przypadku złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r., prawo do świadczenia wychowawczego na podstawie tego wniosku ustala się, począwszy od dnia 1 lipca 2019 r., o ile prawo do świadczenia wychowawczego w okresie, na który jest ustalane, nie jest przyznane.

Od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze przysługuje do ukończenia przez dziecko 18. roku życia w kwocie 500 zł miesięcznie bez względu na dochody rodziny.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

Wójt Gminy Fajsławice serdecznie zaprasza mieszkańców gmin: Abramów, Fajsławice, Łopiennik Górny, Piaski, Rybczewice i Trawniki do udziału w konkursie fotograficznym realizowanym w ramach V Wojewódzkiego Święta Ziół:

Konkurs fotograficzny „Zioła w obiektywie”

Regulamin oraz dokumenty zgłoszeniowe do konkursu są dostępne na naszej stronie internetowej www.fajslawice.eu

Termin składania zgłoszeń do konkursu fotograficznego upływa 13 sierpnia 2019r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na imprezie plenerowej w dniu 15 sierpnia 2019r.

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy

 

Regulamin

Smaki domowej spiżarni

W niedzielę 14 lipca 2019r. w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie chętni mieszkańcy gminy uczestniczyli w konferencji pt. : „Produkt lokalny szansą rozwoju gminy”, a także w warsztatach „Smaki domowej spiżarni”. Przygotowane wydarzenia realizowane są w ramach operacji pn: Festiwal Dobre bo Nasze, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Czytaj więcej: Smaki domowej spiżarni

XII Sesja (nadzwyczajna) Rady Gminy Fajsławice

vlcsnap 2019 07 18 07h34m54s354

Dnia 11 lipca 2019r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XII Sesja Rady Gminy Fajsławice, podczas której jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2022, ze względu na zmianę sposobu finansowania wniosków złożonych w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Fajsławice”. Projekt obejmuje:

  • termomodernizację Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich wraz z budynkiem kotłowni
  • termomodernizację Szkoły Podstawowej w Fajsławicach.

A.Granat

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd