Aktualności

Zaproszenie na XLIII Sesję Rady Gminy

RG.0002.10.2014                                                                   Fajsławice 23 maja 2014 r.

                                                              

ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U z 2013r. poz. 594 z późn. zm.)

zwołuję

XLIII sesję Rady Gminy Fajsławice

na poniedziałek 30 czerwca 2014 roku o godz. 13.00

w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice.

 

Proponuję następujący porządek obrad:

1.      Otwarcie.

2.      Przyjęcie porządku obrad.

3.      Przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji.

4.      Informacje o pracach Komisji Rady.

5.      Informacje o bieżącej pracy Wójta.

6.      Interpelacje i zapytania Radnych i Sołtysów.

7.      Rozpatrzenie projektów uchwał i podjęcie uchwał:

- w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2014 -2017

-  w sprawie zmian w budżecie na 2014 rok.

8.      Wolne wnioski.

9.       Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady Gminy

                                                                                                              (-) Andrzej Wójcik

Projekty uchwał


II TARGI TURYSTYKI WIEJSKIEJ I KULTUROWEJ „LUBELSKIE LATO 2014”

II TARGI TURYSTYKI WIEJSKIEJ I KULTUROWEJ

„LUBELSKIE LATO 2014”

Krasnystaw, 27 Czerwca - 6 Lipca 2014

 

Organizator: Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Lubelskiego

 

Szanowni Państwo,

Dziewięć Lokalnych Grup Działania z terenu Województwa Lubelskiego: LGD „Dolina Giełczwi”, LGD „Krasnystaw Plus”, LGD „Nasza Nadzieja”, LGD „Polesie”, LGD „Poleska Dolina Bugu”, LGD „Promenada S 12”, „LGD „Zapiecek”, LGD „Jagiellońska Przystań” i LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” podpisało 10 lutego 2014r. Ponadlokalne partnerstwo na rzecz rozwoju zintegrowanych produktów turystycznych na obszarze Szlaku Greenways Środkowo-Wschodniej Lubelszczyzny „Dziedzictwo Wschodu”. Jednym z działań w ramach partnerstwa jest kontynuacja organizowania imprezy o charakterze targowym, prezentującą walory kulturowe i turystyczne Lubelszczyzny pod nazwą II Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej „Lubelskie Lato 2014”. Impreza ta ma być miejscem szerokiej prezentacji regionu lubelskiego oraz ofert i atrakcji związanych z turystyką wiejską i kulturową. Będzie to jedyna w swoim rodzaju, unikatowa i wyspecjalizowana pod kątem produktu turystyki wiejskiej i kulturowej, impreza wystawiennicza na Lubelszczyźnie. Co więcej ma być miejscem spotkań potencjalnych partnerów do współpracy w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej i kulturowej na Lubelszczyźnie. Platformą wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi uczestnikami takich działań, mającą na celu rozwój regionu poprzez tę formę turystyki.

 

Czytaj więcej: II TARGI TURYSTYKI WIEJSKIEJ I KULTUROWEJ „LUBELSKIE LATO 2014” 

Nasz ogród

Z ogromną  przyjemnością informuje, że rosną już zioła i kwiaty w  ogródku zielarskim przy szkole w Boniewie. Wytyczono działki i alejki, zasiano i zasadzono zioła i kwiaty. Obecnie będziemy wykonywać obrzeża i zasypywać alejki żwirem. Do ukończenia prac zostanie nam wykonanie płotków drewnianych , ogrodzenie ogródka i posadowienie ławek.

   Pragnę podziękować  mieszkankom Ignasina, kobietom GKAK, młodzieży i strażakom za zaangażowanie w prace przy ogródku, dostarczenie nasion i sadzonek , szczególne słowa kieruję do Firmy Legutko , która dostarczyła bezpłatnie nasiona i sadzonki ziół .

  Myślę, że razem zrobimy więcej To od nas zależy  jak będzie wyglądać nasze wspólne dzieło.

Miło mi poinformować ,że Firmy Zielarskie również wspierają nasze działania za co również im dziękuje.

 Apeluję do mieszkańców jeżeli mają w ogródkach sadzonki kwiatów którymi mogą się podzielić to z chęcią je przyjmiemy i wysadzimy na rabaty.

Myślę ,że promowanie gminy pod względem zielarskim będzie korzyścią dla nas wszystkich.

P1040028

Feliksa Gorzkowska prac.Kultury

NAGRODA za hasło o Zupie

     W ramach promocji produktów tradycyjnych pragniemy poinformować ,że Kurier Lubelski we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie organizują konkurs ”Odpowiedz na pytania wygraj kosz”

 W dniach 2 – 8 czerwca br.w konkursie będzie prezentowana „Zupa Chłopska Fajsławicka”. Konkurs polega na ułożeniu najciekawszych odpowiedzi na zadane pytania konkursowe umieszczone w artykułach redakcyjnych na www.kurierlubelski.pl oraz w formie reklamowej „to player” .

Pytanie konkursowe  dotyczące naszej zupy będzie prezentowane przez tydzień 2-8 czerwca 2014.

Zgłoszenie odpowiedzi w Konkursie odbywać się będzie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w treści należy wpisać :odpowiedź na pytanie, dane osobowe autora, adres korespondencyjny oraz numer telefonu. Odpowiedzi należy wysyłać od dnia 2 czerwca do 8 czerwca.

  Liczymy ,że mieszkańcy gminy wezmą udział w konkursie i zgarną nagrodę.

Więcej: Konkurs kulinarny

    Zachęcamy do udziału w Konkursie.

3

Trzymajmy kciuki

Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach wzięło udział w konkursie Festiwalu Piosenki Ranczerskiej w ramach kategorii „Zdjęcia ukazujące najpiękniejsze miejsce w mojej wsi- to co kocham a nie umiem tego nazwać „  organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przekazane zdjęcia na możliwych 30pkt uzyskały 28 pkt i zakwalifikowały się do półfinału , który odbywać się będzie w dniu 13 czerwca w miejscowości Przysiek k.Torunia.

2

1

OGŁOSZENIE

Z POWODU WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH ORAZ UDZIAŁU JEDNOSTEK OSP Z TERENU GMINY FAJSŁAWICE W USUWANIU SKUTKÓW NAWAŁNIC, ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE PLANOWANE NA DZIEŃ 18 MAJA 2014 R. NIE ODBĘDĄ SIĘ.

DZIEŃ INWALIDY W FAJSŁAWICACH

11 maja 2014 r. w remizie OSP w Suchodołach odbyły się gminne obchody Światowego Dnia Inwalidy. Na przygotowane z tej okazji uroczystości przybyło kilkadziesiąt członków Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Fajsławic z przewodniczącym – Panem Adamem Słupnym na czele. Zjawiło się też wielu gości, w tym: Pan Waldemar Fedorowicz – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie, Pan Janusz Pędzisz – członek Zarządu powiatu krasnostawskiego, Pan Waldemar Dąbski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Fajsławice, Pan Tadeusz Chruściel – Wójt Gminy Fajsławice, aspirant Marzena Skiba – Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie oraz Pani Krukowska – Gorgoń z zaprzyjaźnionego oddziału Związku z Włodawy.

Obchody rozpoczęły się od prezentacji filmu dotyczącego bezpieczeństwa na drodze, którą przedstawiła Pani Marzena Skiba. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali za zaproszenie oraz podziękowali za dotychczasową owocną współpracę z przedstawicielami Związku.


Na zakończenie części oficjalnej Pan Adam Słupny – Przewodniczący Oddziału przedstawił przybyłym informację z działalności Związku na terenie Gminy Fajsławice oraz przybliżył historię i cele obchodów Dnia Inwalidy. Po jego wystąpieniu rozpoczęła się część gastronomiczno – rozrywkowa. Przy muzyce zespołu KOMPASS nasi seniorzy bawili się do późnego wieczoru.

imprezaimpreza 2PS.

IKONNIK Z FAJSŁAWIC

 

 Podczas obchodów Dnia Inwalidy wszyscy przybyli mogli podziwiać piękne ikony wykonane przez Pana Kazimierza Szewczaka. Ten ikonnik z Fajsławic tworzy prace od jakiegoś czasu. Jak twierdzi przeszedł profesjonalne szkolenie w tym zakresie i wszystkie obrazy wykonuje zgodnie ze sztuką. Ikony tworzy temperą na uprzednio specjalnie zaimpregnowanej desce. Do chwili obecnej namalował już kilkadziesiąt prac, które będzie można podziwiać w czerwcu na wystawie zorganizowanej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie.     

ikona 1ikona 2ikona 4k. szewczak

Panie Kazimierzu trzymamy za Pana kciuki!

                                                                                                                                           Red.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!