Aktualności

Podziękowania dla Samorządu Gminy Fajsławice

Podziękowania

Miły gest na Dzień Samorządu otrzymaliśmy od Wojsk Obrony Terytorialnej.

W imieniu samorządowców naszej gminy podziękowanie odebrał Wójt Gminy Janusz Pędzisz z rąk dowódcy 24 batalionu lekkiej piechoty ppłk Sławomira Kułagi.

Składamy serdeczne podziękowania za pamięć, życzenia i dotychczasową współpracę!

 

Nowe drogi w naszej gminie

Dnia 19 maja 2020r. gmina Fajsławice podpisała umowy z przedsiębiorcami na wykonanie remontu drogi w Marysinie i przebudowy drogi w Woli Idzikowskiej.                            

W wyniku przeprowadzonych przetargów wyłoniono dwie firmy, które wykonają zaplanowane prace drogowe.

Firma B.G. Construction Sp. z o.o. z Wólki Tarnowskiej wykona remont drogi gminnej nr 109626L w Marysinie  za kwotę 374 418 zł o długości prawie 1200m.

Firma „ARPOL” Arkadiusza Porzaka przebuduje drogę gminną nr 109608L w Woli Idzikowskiej (droga „za kapliczką”). Koszt przebudowy 700 metrowego odcinka to 320 176 zł.

Firmy zaplanowały przeprowadzenie prac w czerwcu bieżącego roku.

Za wszelkie utrudnienia, jakie pojawią się w trakcie prac - przepraszamy.

A.Granat

Konkurs dla dzieci "Niezłe ziółko"

plakat Niezłe ziółko

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (od 5 do 7 lat) i szkolnym (od 8 do 10 lat) z terenu województwa lubelskiego do udziału w konkursie dotyczącym ziół.

Konkurs ma na celu upowszechnianie wśród dzieci podstaw wiedzy o ziołach (rozpoznawanie, uprawa, zastosowanie kulinarne i w medycynie domowej), w atmosferze zabawy, podczas realizacji zadań podejmowanych w gronie rodzinnym.

Szczegóły zadań konkursowych, regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się poniżej.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia uczestnika

 

Urząd otwarty dla interesantów

Informujemy, że od 25 maja 2020r. (poniedziałek) Urząd Gminy Fajsławice będzie otwarty dla interesantów. Przywrócenie bezpośredniej obsługi obywateli wynika z rozporządzenia  Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020r.

Jednocześnie prosimy wszystkich załatwiających swoje sprawy w urzędzie o zachowanie wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych z nadal istniejącą pandemią koronawirusa tj. dezynfekcji rąk, odległości dwóch metrów,  używania maseczek ochronnych.

Ponadto dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

                                                                               Zapraszamy

 

Ogłoszenie

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie Oddział Zamiejscowy w Fajsławicach ponownie przyjmuje interesantów.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia wszelkie sprawy będą załatwiane tylko po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.

Tel. 81 58 – 53 - 061

Wydział czynny:

Poniedziałki 8:00 – 16:00

Czwartki 7:30 – 15:30

(wejście od boiska)

TARGOWISKO GMINNE W FAJSŁAWICACH ,,MÓJ RYNEK W BONIEWIE” - OD 4 CZERWCA 2020R.

domek Targ

Gmina Fajsławice podjęła decyzję o zmianie miejsca targowiska z placu Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Fajsławicach na Targowisko Gminne „Mój Rynek” w Boniewie. Do zagospodarowania będzie 7 wiat targowych o wymiarach 11,04 x 5,52 m oraz 5 domków handlowych o wymiarach 2 x 3 m, znajdujących się na 900-set metrowym placu utwardzonym kostka brukową.

 Inwestycja, którą Gmina Fajsławice zrealizowała razem z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie w ramach  PROW na lata 2014-2020 została stworzona z myślą o jak najlepszych, bezpiecznych i nowoczesnych warunkach targowych dla rolników, przedsiębiorców i producentów sprzedających swoje produkty i towary oraz kupujących.

Czytaj więcej: TARGOWISKO GMINNE W FAJSŁAWICACH ,,MÓJ RYNEK W BONIEWIE” - OD 4 CZERWCA 2020R. 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!