Aktualności

Ogłoszenie

Dnia 4 lipca 2019r. (czwartek) o godzinie 10:00 w świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Spotkanie poprowadzi pan Bogdan Kiedrowski – specjalista Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy serdecznie zapraszamy.

A.Granat

Młodzi wędkarze

Dnia 2 czerwca 2019r. w gminie Fajsławice, jak co roku odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane w ramach Dnia Dziecka. Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta. Zawody rozegrały się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku od 6 do 10 lat i młodzież od 11 do 15 lat. Dzieci miały za zadanie złowić jak największa ilość ryb. W młodszej grupie zwyciężył Mateusz Wypych, któremu udało się złowić aż 31 ryb. Również w grupie starszej zwycięzca złowił 31 ryb, a był nim Patryk Kostka.

Czytaj więcej: Młodzi wędkarze

Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie otwarte!!!

Dnia 16 czerwca 2019r. w Boniewie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Promocji Produktu Lokalnego – Targowiska Gminnego w Fajsławicach „Mój Rynek” – inwestycji, która w swoim założeniu ma promować zdrową, lokalną żywność, a ich producentom i twórcom umożliwić jej sprzedaż. W tym celu zorganizowany został również tego dnia Kiermasz Lokalnych Produktów Ziemi Krasnostawskiej, podczas którego wielu wystawców i producentów prezentowało swoje wyroby, rękodzieła i usługi a Koła Gospodyń Wiejskich produkty spożywcze i przygotowane potrawy, które wszyscy mogli skosztować na stole degustacyjnym.

Czytaj więcej: Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie otwarte!!!

Zasady zachowania się podczas burz i nawałnic

 • Słuchaj prognoz pogody i komunikatów lokalnych mediów
 • jeśli jedziesz samochodem postaraj się zatrzymać i przeczekać, omijając miejsca pod drzewami lub konstrukcjami, które mogą zostać przewrócone lub uszkodzone, zachowaj szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej ekranami, budynkami lub drzewami
 • nie parkuj pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, trakcji elektrycznych itp.
 • unikaj przebywania na otwartej przestrzeni, szukaj schronienia
  w budynku a jeśli to niemożliwe: postaraj się przyjąć bezpieczną pozycję (kucnij, zbliżając stopy maksymalnie do siebie)
 • jeśli jesteś w grupie osób: rozdzielcie się, żeby nie tworzyć skupiska
 • nie rozmawiaj przez telefon komórkowy (najlepiej go wyłącz)
 • zejdź z roweru, żeby nie dotykać jego metalowych części
 • nie stawaj pod pojedynczym wysokim drzewem ani w pobliżu wysokich konstrukcji, linii wysokiego napięcia, przewodów lub trakcji, unikaj kontaktu z metalowymi przedmiotami
 • zejdź ze szczytów wzniesień w obniżenie terenu
 • na otwartych zbiornikach wodnych: natychmiast wyjdź na brzeg
  z wody, łódki lub kajaka
 • w mieszkaniu i domu zamknij wszystkie okna i sprawdź ich zamknięcia (w razie konieczności odpowiednio je zabezpiecz)
 • wyłącz z kontaktów urządzenia elektryczne, nie rozmawiaj przez telefon stacjonarny
 • z balkonu, tarasu, podwórka i obejścia usuń lub zabezpiecz przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, karmniki, meble itp.)
 • zapewnij bezpieczeństwo zwierzętom, które trzymasz na dworze, zamknij je w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach
 • po burzy mogą być przerwy w dostawie prądu - miej w domu, latarkę na dynamo lub na baterie, świece z zapałkami, radio na baterie, zapasowe baterie, zapasowe źródło zasilania (powerbank) do naładowania telefonu komórkowego

Telefony alarmowe w razie niebezpieczeństwa:

 • 112 – numer alarmowy
 • 999 – Pogotowie Ratunkowe
 • 998 – Straż Pożarna
 • 997 – Policja

OGŁOSZENIE

W związku z odbywającą się w dniu 16 czerwca 2019r. uroczystością otwarcia Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie informujemy, że w tym dniu w godzinach 14:15-16:00 – dowozy / 18:30 – 20:30 - odwozy, będzie kursować bezpłatny bus gminny na trasie Fajsławice – Boniewo. Spowodowane jest to małą ilością miejsc parkingowych przy budynku w Boniewie.

Prosimy o korzystanie z naszego środka transportu lub ewentualne parkowanie w miejscach naprzeciwko budynku w Boniewie (przy byłym sklepie SR-H, droga I pas Ignasina).

A.Granat

Zawiadomienie 55 przypadek ASF

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krasnymstawie zawiadamia, że w dniu 10 czerwca 2019 r. stwierdzono wystąpienie na terenie powiatu krasnostawskiego 55 przypadku choroby zakaźnej, tj. afrykańskiego pomoru świń (ASF):
1. 55 przypadek stanowi 1 dzik odstrzelony w miejscowości Bzite, gmina Krasnystaw, obwód łowiecki nr 189, data pobrania próbek: 03.06.2019 , nr próby: 0606/196/ASF/Z/19.
Współrzędne GPS: N 51°03'16.9"/51.0547, E 23°09'59.0"/23.1664.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!