Kolejny sukces naszych kobiet

Już po raz drugi odbył się w Sitnie finał konkursu ,,Lubelska wołowina na talerzu”. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 30 czerwca br. podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

                Do konkursu stanęły restauracje, zakłady masarskie, producenci wędlin z województwa lubelskiego. Pośród nich nie zabrakło także Gminnego Koła Aktywnych Kobiet z Fajsławic. Producenci prezentowali swoje wyroby przed jury, któremu przewodniczyli prof. Zygmunt Litwińczuk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Sławomir Struski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska.

                Przesłaniem konkursu jest promocja zdrowej żywności wytwarzanej przez lokalnych wytwórców opartej na tradycyjnych recepturach i powrót na nasze stoły staropolskiej kuchni, w której bardzo często gościła wołowina.

                Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: produktów wędliniarskich oraz potraw z wołowiny. Kategorię ,,potrawy” zwyciężyła ,,Polędwica Św. Huberta” z restauracji ,,Renesans” z Zamościa, drugie miejsce zajęły ,,policzki wołowe na jarzębinie” zaprezentowane przez restaurację ,,Koncertowa” z Lublina, trzecie - ,,Gulasz ziołowy fajsławicki” przygotowany przez nasze Gminne Koło Aktywnych Kobiet.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!