Program ENGLISH TEACHING w Naszym Gimnazjum

   

                                         

 

            Jak już informowaliśmy w naszej gminie w Publicznym Gimnazjum w Fajsławicach odbywają się zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego oraz teatru w ramach Projektu ACT and LEARN z programu ENGLISH TEACHING, finansowanego przez Amerykańską Fundację Wolności, a którego krajowym operatorem jest  Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Uczniowie rozpoczęli zajęcia 10 września 2012 roku i w czerwcu zakończy sie pierwszy etap projektu.

            Czas więc na podsumowanie zmagań moich podopiecznych. Wszystkie zajęcia odbywały się według wcześniej ustalonych harmonogramów i pozwoliły uczniom na rozwój dotychczas zdobytych umiejętności oraz kompetencji językowych, zwłaszcza umiejętności mówienia, jak również zdobycie nowych umiejętności teatralnych. Organizowane zajęcia były również możliwością kontaktu z żywym językiem, poprzez uczestnictwo w spotkaniach z native speakerami

(zobacz zdjęcia na http://www.fajslawice.internetdsl.pl/pgf/fajslawice.htm - zakładka English Teaching) .

            Podczas tego roku szkolnego uczniowie również mieli dwukrotną możliwość wyjazdu do teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na sztuki szekspirowskie, a także uczestnictwo  w Przeglądzie Szekspirowskim w Lublinie organizowanym przez pana Jerzego Wrzosa. Podczas trwania projektu i my zapraszaliśmy gości. W maju odwiedził nas w szkole pan Simon Wren, rodowity Anglik, współpracujący z programem NaukaBezGranic, który przeprowadził 5-godzinny warsztat. Na ten dzień językowy zaprosiliśmy także kilku uczniów z Publiczengo Gimnnazjum w Stróży (k. Kraśnika), którzy również realizują projekt z tym samym programem.

W ramach projektu jeden z najlepszych uczniów z grupy projektowej weźmie udział w 3 tygodniowym obozie językowym w Załęczu (30.06.2013-21.07.2013) finansowanym również ze środków Amerykańskiej Fundacji Wolności (koszt ok. 2.000 zł).

            We wrześniu 2013 roku rozpocznie się ostatni etap projektu, przygotowujący nas do wystawienia sztuki teatralnej w języku angielskim w grudniu 2013, na którą już dziś serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych (więcej informacji podamy po wakacjach). Wszystkim moim uczniom i ich rodzicom serdecznie dziękują za dotychczasową współpracę i liczę na pełen i nieustający zapał w przyszłym roku szkolnym, abyśmy mogli dokończyć ten projekt w tym samym składzie.

 

Koordynator projektu

Dagmara Soska

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd