Zabezpiecz gospodarstwo przed ASF

Dnia 5 lutego 2019r. odbyło się spotkanie informacyjne skierowane do hodowców trzody chlewnej z terenu naszej gminy.

W spotkaniu, które poprowadził zastępca wójta gminy Fajsławice – Mieczysław Paluch, wzięli udział Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Grzegorz Wiński ora dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Odyniec. Obecni byli również przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: zastępca kierownika Arkadiusz Mąka i naczelnik Wydziału Rejestracji Zwierząt – Renata Repeć, a także Powiatowy Lekarz Weterynarii Małgorzata Kalinowska i kierownik zespołu ds. zdrowia zwierząt – dr Sławomir Cichosz. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego reprezentował Andrzej Zaborowski.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w związku z wystąpieniem na terenie Polski – m.in.  województwa lubelskiego, zachorowań u zwierząt wywołanych wirusem ASF (afrykański pomór świń). Zebrani zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bioasekuracji, które pozwolą zabezpieczyć ich gospodarstwa przed wystąpieniem i rozprzestrzenieniem się groźnej dla zwierząt choroby. Pracownicy ARiMR przedstawili programy pomocowe wspierające rolników finansowo w tych działaniach.

Lubelskie koło łowieckie prowadzi na terenie naszej gminy odstrzały sanitarne dzików, będących głównym rezerwuarem wirusa ASF.

A. Granat

DSC 3963

 

DSC 3976

 

DSC 3972

Our website is protected by DMC Firewall!