Fajsławice na podium „Festiwalu Pączka i Faworka”

Dnia 28 lutego 2019r. w Siennicy Nadolnej odbyła się siódma edycja „Festiwalu Pączka i Faworka” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Krasnystaw Plus” we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej. W spotkaniu uczestniczyły władze powiatu, miasta Krasnystaw i delegacje gmin z powiatu krasnostawskiego.

 Naszą gminę reprezentowały nieocenione Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet, które przygotowały na tę uroczystość nie tylko pyszne pączki, ale również lokalne smakołyki.  Obecni byli również Wójt Gminy – Janusz Pędzisz  i Przewodniczący Rady Gminy – Sławomir Michalak.

Po części oficjalnej, podczas której Pani Dorota Sawa przedstawiła Plan Działania LGD Krasnystaw Plus w ramach LSR finansowanych z PROW 2014-2020, zgromadzeni goście obejrzeli występ kabaretu FiFa – RaFa z programem „I że Ci nie Odpuszczę”, a po degustacji potraw przygotowanych przez KGW gmin, uczestnicy mogli zgubić kalorie przy akompaniamencie kapeli ludowej „Cukrowniacy” z Siennicy Nadolnej i Kapeli Ludowej z Gorzkowa.

W ramach festiwalu odbył się także konkurs na „Najsmaczniejszy Pączek”, w którym nasze Panie zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

A. Granat

DSC 4021

DSC 4025

DSC 4103

DSC 4036

DSC 4051

DSC 4064

DSC 4074

DSC 4083

 DSC1139

 DSC1143

 

Our website is protected by DMC Firewall!