VIII SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

vlcsnap 2019 03 04 10h37m48s572

Dnia 1 marca 2019r. odbyła się VIII sesja Rady Gminy Fajsławice.

W przerwie obrad odbyło się szkolenie dotyczące spraw BHP na stanowisku pracy, które poprowadził inspektor Ryszard Król z Urzędu Dozoru Technicznego w Lublinie, oraz inspektor Tomasz Abramczyk z Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektorzy przedstawili zebranym zagadnienia związane z bezpieczeństwem eksploatacji urządzeń objętych dozorem technicznym, a także dotyczące zagrożeń wypadkowych wynikających z rolników podczas pracy w gospodarstwach rolnych.

 

W dalszej części obrad Wójt Gminy Janusz Pędzisz poinformował radnych i sołtysów o uroczystości Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, która odbyła się 28 lutego 2019r. Podczas tego wydarzenia szkoła organizuje Wojewódzki Konkurs Historyczny, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół województwa lubelskiego. W bieżącej edycji wzięło udział 83 uczniów.

Następnie Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Anna Wójcik poinformowała o uczestnictwie naszej gminy reprezentowanej przez Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w VII edycji „Festiwalu Pączka i Faworka”, który odbył się 28 lutego 2019r. w Siennicy Nadolnej. Podczas  festiwalu przeprowadzony został konkurs na „Najsmaczniejszy Pączek”, w którym nasze Panie zajęły II miejsce.

 A. Granat

DSC 4105

 

DSC 4106

DSC 4110

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd