IX SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

vlcsnap 2019 03 30 22h06m07s158

       Dnia 29 marca 2019r. w świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się IX Sesja Rady Gminy Fajsławice. Obecni na sesji radni i sołtysi wysłuchali informacji Wójta Gminy Fajsławice o bieżącej pracy i istotnych wydarzeniach. W ostatnim czasie w naszej gminie odbyły się warsztaty kulinarne, uroczyste obchody Dnia Kobiet, a także gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.: „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ponadto Gmina Fajsławice otrzymała wsparcie finansowe na przebudowę dogi gminnej w Woli Idzikowskiej oraz przebudowę budynku OSP w Fajsławicach na Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną. W miejscowości Ksawerówka przeprowadzona została modernizacja przepompowni wody.

 

       W dalszej części obrad Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie bryg. mgr Dariusz Pylak przedstawił zebranym informacje o stanie bezpieczeństwa Gminy Fajsławice za 2018r. Oznajmił również, że powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.: „Młodzież Zapobiega Pożarom” wygrała uczennica Szkoły Podstawowej w Fajsławicach – Ewelina Pasternak. Kierownik Posterunku Policji w Fajsławicach asp. szt. Mariusz Niedźwiecki zapoznał obecnych ze stanem bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Fajsławice za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018r.

      Następnie radni podjęli uchwały dotyczące m.in. uchwalenia Statutu Gminy Fajsławice, a także uchwalenia Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Fajsławice.  

A. Granat

DSC 5195

DSC 5199

DMC Firewall is a Joomla Security extension!