Sielskie Smaki 2019

 W dniach 5-7 kwietnia 2019r. w Hali Global Expo w Warszawie odbył się Festiwal Produktów Regionalnych Sielskie Smaki 2019. Zorganizowane targi zgromadziły szerokie grono wystawców, którzy prezentowali tradycyjne produkty i potrawy z różnych zakątków Polski. Odwiedzający mieli okazję nie tylko poznać produkty regionalne, ale także posmakować je i kupić. Województwo lubelskie  reprezentowane przez licznych producentów i wystawców było jednym z trzech największych.

 

Gmina Fajsławice także miała swój znaczny udział w tym wydarzeniu. Reprezentowały nas Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy – Krystyna Brzozowska, Anna Wójcik i Grażyna Grzegorczyk. Panie promowały na targach nasze produkty lokalne wytworzone według sprawdzonych receptur, a także pyszne potrawy znane już w całym kraju m.in.: nagradzaną niejednokrotnie zupę chłopską, pierogi ruskie, z czerwoną fasolą, z soczewicą, a także syrop miętowy i pokrzywowy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim paniom ze stowarzyszeń za zaangażowanie i włożoną pracę w promowanie naszej gminy w skali ogólnopolskiej.

A.Granat

070

075

20190407 125401

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd