Ludowe śpiewanie

Dnia 11 maja 2019r. w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbyły się rejonowe eliminacje do 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, którego celem jest promowanie kultury ludowej i folkloru.

 

Nasze gminne zespoły śpiewacze „Siedliszczanki” i „Fajsławianki” jak co roku przystąpiły do eliminacji, a dodatkowo Pani Teresa Sagan spróbowała swoich sił w występie solowym. Zespoły zaprezentowały piękne utwory ludowe zgodne z tradycją lokalną. Zespół „Siedliszczanki” ma już na swoim koncie sukcesy - w 2018r. zakwalifikował się na stopień wojewódzki i wziął udział w Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie zajął III miejsce.

W tym roku natomiast to zespół „Fajsławianki” zakwalifikował się do Wojewódzkiego Przeglądu i 26 maja 2019r. będzie reprezentował gminę Fajsławice w Muzeum Wsi Lubelskiej. Członkom Zespołów dziękujemy za udział w eliminacjach oraz podtrzymywanie tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego, a „Fajsławiankom” serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie eliminacji.

A.Granat

DSC 0849

DSC 0868

DSC 0890

DSC 0970

rok 2019

Our website is protected by DMC Firewall!