Goście z Pomorza w Boniewie

Dnia 16 maja 2019r. naszą gminę odwiedziła Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka z Władysławowa, która przyjechała w ramach projektu promocji produktów lokalnych i tradycyjnych.

42-osobowej grupie przewodniczyła Prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej - Wioletta Wilkos, a także Prezes Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus - Dorota Sawa. Spotkanie odbyło się w nowopowstałym Centrum promocji produktu lokalnego targowiska gminnego „Mój Rynek”, znajdującego się w byłym budynku szkoły w Boniewie. Gości powitał Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz, a dalszą część spotkania poprowadziła Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice – Feliksa Gorzkowska. Podczas wizyty odbyły się warsztaty zielarskie, dzięki którym uczestnicy nie tylko zapoznali się z uprawianymi na terenie naszej gminy ziołami, ale mogli samodzielnie skomponować różne mieszanki ziół do potraw np. do pizzy, drobiu, grilla czy masła.

W miłej i przyjaznej atmosferze uczestnicy mogli spróbować smacznych placków, chleba z masłem czosnkowym i syropu z pokrzywy. Zadowoleni odjeżdżali z obietnicą ponownych odwiedzin.

A.Granat

DSC 6827

DSC 6837

DSC 6847

DSC 6848

DSC 6851

DSC 6854

DSC 6859

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd