Królewskie urodziny

Dnia 18 sierpnia 2019r. jako jedna z wielu gmin, gościliśmy na urodzinach u samego króla Jana III Sobieskiego podczas organizowanego Jarmarku Królewskiego w gminie Rybczewice. Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji i zabawy m.in.: warsztaty, konkursy, zawody wędkarskie, występy zespołów ludowych, a także gry i zabawy dla dzieci. Podczas uroczystości wybrano Króla i Królową Jarmarku, odbyła się także biesiada przy ognisku i tańce. Na urodzinach nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego, którym częstowała  wszystkich obecnych Wójt Gminy Rybczewice pani Elżbieta Masicz.

 

Jako zaproszeni goście staraliśmy się jak najpiękniej zaprezentować stoisko promocyjne naszej gminy, na którym nie zabrakło smakołyków godnych uczty królewskiej. Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach przygotowały na tą okazję zupę pokrzywową, pierogi ruskie i z czerwoną fasolą, a także racuchy serwowane z bitą śmietaną i dżemem. Naszego soku z pokrzywy i mięty skosztował nawet Król Jan III Sobieski i jego Marysieńka, którzy odwiedzili nasze stoisko. Naszą delegację wsparli również Wójt Gminy Janusz Pędzisz, a także Przewodniczący Rady Gminy – Sławomir Michalak wraz z najbliższymi.

Oprawę muzyczną zapewniły gościnne zespoły lokalne. Zespół śpiewaczy Fajsławianki również miał przyjemność zaprezentować swój bogaty repertuar. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został konkurs „Na najsmaczniejsze ciasto dla Jana III Sobieskiego”, w którym gmina Fajsławice także wzięła udział.

W imieniu Wójta Gminy Fajsławice składamy serdeczne podziękowania na ręce pani Elżbiety Masicz – Wójta Gminy Rybczewice, za zaproszenie do udziału w uroczystości,  ciepłe przyjęcie i upominki, a naszej delegacji za godne reprezentowanie naszej gminy.

A.Granat

 

 • DSC_2080
 • DSC_2086
 • DSC_2125
 • DSC_2149
 • DSC_2155
 • DSC_2156
 • DSC_2164
 • DSC_2165
 • DSC_2169
 • DSC_2177
 • DSC_2198
 • DSC_2206
 • DSC_2229
 • DSC_2232
 • DSC_2242
 • DSC_2246
 • DSC_2250
 • DSC_2255
 • DSC_2279
 • DSC_2323
 • DSC_2326
 • DSC_2328
 • DSC_2336
 • DSC_2343

Simple Image Gallery Extended

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd