Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic ogłasza!

W związku z rozpoczęciem realizacji projektu pod tytułem: PRZESZŁOŚĆ DLA PRZYSZŁOŚCI „Etno – Ziemia Fajsławicka 2019”, obejmującego zasięgiem terytorialnym obecne parafie: Siedliska Drugie, Fajsławice, Oleśniki – dofinansowywanego kwotą 39 tys. zł ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie - zapraszamy zainteresowaną młodzież szkolną, jak i osoby dorosłe do zapisów i udziału w planowanych, otwartych, warsztatach tematycznych; rzeźbiarskich, plastycznych, muzycznych, tanecznych, kulinarnych... o których aktualne informacje podawane będą na stronie internetowej towarzystwa: tpf.lbn.pl

 

          Ponadto zwracamy się z gorącą prośbą o wypożyczenie nam do zeskanowania na potrzeby wystawy fotograficznej i publikacji książkowej - szczegółowo opisanych, najbardziej wartościowych z Waszych zbiorów i albumów rodzinnych starych fotografii ukazujących bogactwo dziedzictwa kulturowego, obrzędy, zwyczaje. Dawny obraz rodzinnych wsi utrwalony zapisem fotograficznym, który chcielibyśmy po raz pierwszy w takiej skali od września 2019 roku archiwizować, opisywać, ocalać przed zniszczeniem dla potomnych.

          Zdjęcia do zeskanowania prosimy zostawiać w kancelariach parafialnych, w szkołach oraz w Urzędzie Gminy Fajsławice - pokój nr 5 (Panu Grzegorzowi Kosierbowi) lub prezesowi Zarządu TPF Adamowi Polskiemu tel. kom.: 693 288 901, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  który jako pomysłodawca i koordynator tego projektu, udzielać będzie odpowiedzi na pytania osób zainteresowanych.

A.Granat    

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd