80 rocznica wybuchu II wojny światowej

logo 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

W niedzielę 1 września 2019r. na Placu 3 Maja w Krasnymstawie odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zebrani spotkali się, aby oddać cześć i hołd wszystkim, którzy oddali życie w obronie swojej ojczyzny.

 

W obchodach wzięło udział wielu znamienitych gości na czele z organizatorami Teresą Hałas – posłem na Sejm RP i jednocześnie przewodniczącą Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Powiecie Krasnostawskim, starostą krasnostawskim – Andrzejem Leńczukiem oraz burmistrzem Krasnegostawu Robertem Kościukiem. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe szkół z terenu powiatu, delegacje samorządów gminnych, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci i mieszkańcy miasta. Gmina Fajsławice również uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu. Wójt Gminy Janusz Pędzisz wraz z pocztami sztandarowymi naszych gminnych szkół, dyrekcją oraz nauczycielami także oddali hołd walczącym za wolność kraju.

Po krótkim przemówieniu starosty, pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów II wojny światowej złożono wieniec, następnie wszyscy zebrani przeszli ulicami miasta w marszu pamięci na cmentarz wojskowy, gdzie przy kwaterach wojskowych odprawiona została uroczysta msza święta w intencji uczestników i ofiar wojennych. Po jej zakończeniu poświęcona została kapsuła z ziemią z mogił ofiar II wojny światowej z terenu powiatu krasnostawskiego, również z terenu Fajsławic. Czas podniosłej atmosfery uroczystości, otoczenie mogił poległych żołnierzy i  partyzantów, huk wybuchów salw honorowych – wszystko to skłaniało do chwili zadumy, wspomnień i wdzięczności dla tych, którzy oddali życie, abyśmy żyli w wolnym i bezpiecznym państwie.

Na zakończenie uroczystości delegacje poszczególnych gmin, instytucji i komitetów złożyli wieńce i kwiaty przy pomniku kwatery wojskowej.

Wójt Gminy Fajsławice dziękuje wszystkim, którzy towarzyszyli mu podczas  uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i swoją obecnością wzmocnili delegację naszej gminy.

A.Granat

 • DSC_0018
 • DSC_0021
 • DSC_0034
 • DSC_0039
 • DSC_0042
 • DSC_0047
 • DSC_0052
 • DSC_0059
 • DSC_0078
 • DSC_0080
 • DSC_0085
 • DSC_0093
 • DSC_0094
 • DSC_0100
 • DSC_0102
 • DSC_0104
 • DSC_0105
 • DSC_0106
 • DSC_0108
 • DSC_0110
 • DSC_0113
 • DSC_0121
 • DSC_0129
 • DSC_0141
 • DSC_0148
 • DSC_0160

Simple Image Gallery Extended

DMC Firewall is a Joomla Security extension!