Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie!!!

plakat Mała Książka Wielki Człowiek

W ramach ogólnopolskiej kampanii ”Mała Książka – Wielki Człowiek” od września bieżącego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Fajsławicach  i jej Filii w Siedliskach Drugich rusza projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Projekt ogłoszony przez Instytut Książki ma na celu zachęcanie małych czytelników do korzystania z biblioteki i czytania książek, rodziców natomiast do poświęcenia czasu na wspólne czytanie z dzieckiem.

 

Od dziś każdy przedszkolak urodzony w latach 2013 – 2016, który przyjdzie do naszej gminnej biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start oraz Kartę Małego Czytelnika, którą podpisuje imieniem i nazwiskiem. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, którą nakleja na Kartę Małego Czytelnika. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Zapraszamy gorąco wszystkie chętne przedszkolaki do naszej gminnej biblioteki i zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie.

A.Granat

Our website is protected by DMC Firewall!