Fajsławice w mediach

O gminie Fajsławice słychać coraz więcej. I bardzo dobrze, bo mamy się czym pochwalić! Nasza gmina miała wspaniałą okazję do promocji i zaprezentowania swoich walorów podczas organizowanego u nas 15 sierpnia 2019r. V Wojewódzkiego Święta Ziół, kiedy to TVP3 Lublin transmitowała na żywo relację z tego wydarzenia.

Kolejne okazje do zareklamowania naszej gminy pojawiły się również w ostatnim czasie. Wójt Gminy Fajsławice pan Janusz Pędzisz wraz z prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice panią Feliksą Gorzkowską gościli na antenie TVP3 Lublin w sobotę 31 sierpnia 2019r.  i w środę 4 września 2019r. A że oboje potrafią pięknie o Fajsławicach mówić i skutecznie ją promować – w pełni wykorzystali tą szansę.

 

Wójt gminy niejednokrotnie podkreślał w swoich wypowiedziach nasz największy atut – zioła. Gmina Fajsławice stała się liderem w województwie lubelskim jeśli chodzi o uprawę i przetwórstwo ziół. Dobre warunki naturalne, pracowitość mieszkańców, tradycja i nowoczesność sprawiają, że gmina Fajsławice to wyjątkowe miejsce.

Pani Feliksa Gorzkowska wykorzystała okazję do zareklamowania powstałego w Boniewie Centrum Promocji Produktu Lokalnego i działań jakie są i będą podejmowane w tym miejscu. Zaprezentowała także na antenie telewizji nasze produkty lokalne - różnego rodzaju zioła, syropy i przetwory z owoców i warzyw uprawianych na fajsławickiej ziemi. Prezes stowarzyszenia zaprosiła również wszystkich chętnych do udziału w konferencji i warsztatach, które odbędą się właśnie w Centrum Promocji Produktu Lokalnego już w najbliższą sobotę 7 września 2019r. w godzinach od 10:00 do 16:00.

My również zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców gminy do udziału w warsztatach, podczas których z sezonowych owoców i warzyw wyczarujemy pyszne przetwory na zimę.

W poniższych linkach można zobaczyć nagrania programów z udziałem naszej reprezentacji.

A.Granat

https://lublin.tvp.pl/44181369/31-sierpnia-2019-g-1130

https://lublin.tvp.pl/44233055/4-sierpnia-2019 (od 21 minuty)

Our website is protected by DMC Firewall!