XIII SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

vlcsnap 2019 09 19 10h27m54s298

Dnia 18 września 2019r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XIII Sesja Rady Gminy Fajsławice. Miała ona niecodzienny przebieg ze względu na obecność pani poseł na Sejm RP Teresy Hałas. Wójt Gminy Fajsławice podziękował  pani poseł za dotychczasową współpracę, za udział w organizowanych przez gminę uroczystościach, a w szczególności za pomoc w uzyskaniu dofinansowania na zakup samochodu strażackiego dla OSP w Siedliskach Drugich.

 

Pani Teresa Hałas przekazała zebranym informację na temat ostatnich działań legislacyjnych w sejmie, bieżącej sytuacji w kraju i w powiecie krasnostawskim. Pani poseł gratulowała wójtowi gminy pozytywnej oceny z wykonania budżetu za I półrocze 2019r.  W imieniu swoim i współorganizatorów podziękowała również władzom gminnym za zawsze aktywny udział przedstawicieli gminy w organizowanych pod jej patronatem uroczystościach, bieżącą współpracę, a radnym i sołtysom za rolę jaką pełnią na rzecz społeczności lokalnej.

Wszystkie projekty uchwał, zaplanowane do podjęcia w dalszej części obrad sesji, zostały rozpatrzone i przyjęte jednogłośnie.

Następnie wójt gminy przedstawił informacje o bieżącej pracy urzędu. Poinformował o planach przystąpienia do projektu utworzenia inkubatora przetwórstwa w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie i rozpoczętych pracach nad stworzeniem dokumentacji. Przedstawił obecny stan prac modernizacyjnych na budynku remizy OSP w Fajsławicach. Urząd Gminy Fajsławice zaniepokojony postępem prac na budowie w miesiącu wrześniu już dwukrotnie pisemnie wyrażał zaniepokojenie co do tempa prac na budowie i wzywał do zwiększenia liczby pracowników i przyśpieszenia tempa prac.

Ponadto wójt gminy poinformował radnych i sołtysów o planowanym otwarciu gabinetu ginekologicznego w ośrodku zdrowia w Fajsławicach, który do tej pory funkcjonował warunkowo i groziło jego zamknięciem. Po wykonanym remoncie spełnia niezbędne standardy sanitarne. Przebudowa pomieszczeń pozwoli na stworzenie oddzielnych gabinetów – ginekologicznego i laryngologicznego – co znacznie usprawni pracę lekarzom-specjalistom, a pacjentom zwiększy komfort wizyt. Ponadto w budynku ośrodku zdrowia prowadzone są obecnie prace nad wymianą okien i drzwi.

A. Granat

DSC 0482

DSC 0485

DSC 0493

DSC 0494

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd