XXI Święto Jesieni

W niedzielę 22 września 2019r. plac przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą tętnił życiem. Odbyło się tam bowiem Święto Jesieni, które już od 21 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczne święto także zgromadziło tłumy.

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli przygotowali na tę okazję bardzo wiele atrakcji: koncerty, występy zespołów ludowych z Lubelszczyzny, warsztaty, konkursy,  zabawy dla dzieci. Główna atrakcją była jak zwykle plenerowa wystawa zatytułowana „Z lasów, pól i ogrodów”, na której prezentowano lokalne produkty, domowe przetwory i potrawy tradycyjnej kuchni. Wśród wystawców byli także lokalni twórcy ludowi z pięknymi rękodziełami.

Wydarzenie było znakomitą okazją do zaprezentowania również fajsławickich specjałów. Niezawodnie Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach prezentowało na swoim stoisku lokalne produkty i potrawy. Jak zwykle zupa pokrzywowa smakowała tak bardzo, że nie wszyscy zdążyli jej spróbować. Nasze Panie przygotowały także pierogi z kaszą gryczaną i serem, pierogi ruskie, pyszne domowe ciasta oraz syropy ziołowe: miętowy i pokrzywowy. Zespół śpiewaczy Fajsławianki również miał udział w uroczystości. Po występach na scenie  prezentował również swój repertuar przy gminnym stoisku przyciągając swoim śpiewem sporą publiczność.

Wójt Gminy Fajsławice składa serdeczne podziękowania paniom z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach oraz zespołowi śpiewaczemu Fajsławianki za reprezentację naszej gminy podczas XXI Święta Jesieni w Kazimierzu Dolnym.

A.Granat

20190922 114034

20190922 134444

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!