Odeszła najstarsza mieszkanka gminy

Dnia 22.09.2019 r. odeszła od nas Pani Florentyna Karmińska – najstarsza mieszkanka gminy Fajsławice. Jedynie 17 dni dzieliło ją od świętowania 103 urodzin.

 

Życie pani Florentyny Karmińskiej nie było usłane różami. Jubilatka  urodziła się 9 października 1916 roku w Fajsławicach jako trzecia z ośmiorga dzieci Państwa Katarzyny i Adama Bubiczów.

Przeżyła wiele radosnych jak i smutnych chwil, często doświadczała trudnych lekcji życiowych, którym dzielnie stawiała czoła. Przeżyła obie wojny światowe, a później trudny okres powojenny. Po tragicznej śmierci męża aresztowanego przez GESTAPO pani Florentyna samotnie wychowywała trzy córki. W czasie okupacji niemieckiej należała do Bohaterów Cichego Frontu działając pod pseudonimem „Grusza”.

Doczekała się  pięciorga dzieci, trzynaściorga wnuków, osiemnaściorga  prawnuków i sześciorga praprawnuków. Pani Florentyna przez ostatnie 12 lat mieszkała na Woli Idzikowskiej z córką Anną, która wspomina matkę jako osobę zgodną, pogodną i lubiącą żarty. Najstarsza mieszkanka gminy Fajsławice w swoim długim życiu kierowała się zasadą: „Umiesz liczyć, licz na siebie” i świetnie dawała sobie w życiu radę, czym zasłużyła sobie na szacunek najbliższych.

A.Granat

20161009 084636

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd