Aktualności

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krasnymstawie informuje

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krasnymstawie informuje, że otrzymał informację dotyczącą wycofania druków przez ARiMR dotyczących zgłoszeń przemieszczeń zwierząt gospodarskich podpisywanych jednocześnie przez sprzedającego i kupującego. Oznacza to, że każda z osób nabywająca lub sprzedająca zwierzę gospodarskie będzie musiała sama dokonać przedmiotowego zgłoszenia.

ARiMR poinformowała, że druki dwupodpisowe dla świń będą obowiązywały do końca 2020r., a dla bydła, owiec i kóz do połowy 2021 r.

Programu POPŻ

POPŻ IV 2020 ogłoszenie wydawanie do druku

Ośrodek Pomocy Społecznej w Fajsławicach przypomina, że wydawanie żywności w ramach Programu POPŻ odbędzie się w dniach 28, 29 i 30 kwietnia 2020 roku w remizie OSP w Suchodołach.
Z uwagi na stan epidemii ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS–CoV–2, należy przestrzegać wszystkich z tym związanych zaleceń wydanych przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

1. Nie przychodzimy po żywność z dziećmi oraz osobami starszymi.
Osoby starsze lub chore upoważniają inne osoby (rodzinę, sąsiadów) do odbioru żywności.
2. Po odbiór żywności zgłaszamy się wyłącznie w wyznaczonych godzinach.
3. Przynosimy własne opakowania w celu zapakowania żywności, zakładamy jednorazowe rękawiczki, zakrywamy usta i nos.
4. Na swoją kolej oczekujemy na zewnątrz pomieszczenia.
5. Ustawiamy się w kolejce w odstępach minimum dwa metry jedna osoba od drugiej.
6. Odbieramy żywność ze stolika i pakujemy do przyniesionych przez siebie pojemników.
7. Osoby odbierające żywność nie będą podpisywały jej odbioru. Osoba wydającą żywność, po zaznaczeniu w formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do Wytycznych, jakie artykuły spożywcze zostały dostarczone, swoim podpisem potwierdza wydanie artykułów.
8. Stosujemy się do poleceń osób odpowiadających za wydawanie żywności oraz pilnujących porządku.
9. W przypadku pytań oraz wątpliwości w sprawie odbioru żywności możemy zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach: 81 5853065 lub 534 729 799.

Ogłoszenie

Wójt gminy Fajsławice informuje, że w związku z apelem ministra rolnictwa oraz LODR w Końskowoli, a także odpowiadając na liczne prośby mieszkańców, podjął decyzję o otwarciu od 23 kwietnia lokalnego targowiska w Fajsławicach. Jednocześnie apelując o zachowanie stosownych środków ostrożności, które wprowadziła inspekcja sanitarna w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Ogłoszenie

P1100624

Zarząd Województwa Lubelskiego uruchomił nabór projektów i przedsięwzięć o znaczeniu strategicznym - nowa strategia rozwoju Województwa Lubelskiego.

W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie propozycji przedsięwzięć o znaczeniu ponadgminnym, które można byłoby ująć w nowej strategii naszego województwa.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 maja 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.strategia.lubelskie.pl.

 

SKRZYNKA PODAWCZA W URZĘDZIE GMINY

W związku z obecna sytuacją pandemii koronawirusa SARS – CoV-2, Wójt Gminy Fajsławice przedłużył okres stosowania ograniczeń dostępu do urzędu.

Oprócz dotychczasowego kontaktu drogą elektroniczną, telefoniczną lub pocztową uruchomiona została nowa forma kontaktu z urzędem.

Wszelkie podania, wnioski, pisma, zapytania lub pozostałą dokumentację interesanci mogą przekazywać za pomocą skrzynki podawczej znajdującej się w głównym wejściu do Urzędu Gminy Fajsławice.

Informacja zwrotna będzie dostarczana w formie wskazanej przez adresata.

Zachęcamy serdecznie do korzystania z tej formy kontaktu z urzędem.

Jednoicześnie informuję, że od 20 kwietnia 2020 r. Urząd Gminy Fajsławice będzie pracował w godz.:

Pn 8:00 - 16:00

Wt-Pt 7:30 - 15:30

 

A.Granat

INFORMACJA

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Fajsławicach i Gminny Zespoł Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie informują:

W każdy poniedziałek i piątek w godzinach od 13:00 do 14:00 pod numerem telefonu 512 315 447 pełni dyżur certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Przez cała dobę funkcjonuje ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 12 00 02

Osoby doświadczające przemocy w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i niezbędne informacje, korzystając z aplikacji „Twój Parasol”:

https://twojparasol.com/

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!