Aktualności

Królewskie urodziny

Dnia 18 sierpnia 2019r. jako jedna z wielu gmin, gościliśmy na urodzinach u samego króla Jana III Sobieskiego podczas organizowanego Jarmarku Królewskiego w gminie Rybczewice. Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji i zabawy m.in.: warsztaty, konkursy, zawody wędkarskie, występy zespołów ludowych, a także gry i zabawy dla dzieci. Podczas uroczystości wybrano Króla i Królową Jarmarku, odbyła się także biesiada przy ognisku i tańce. Na urodzinach nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego, którym częstowała  wszystkich obecnych Wójt Gminy Rybczewice pani Elżbieta Masicz.

Czytaj więcej: Królewskie urodziny

Podziękowania

bouquet of flowers 1503055 960 720

V Wojewódzkie Święto Ziół  i Gminno-Parafialne Dożynki już za nami. Uroczystość udała się doskonale, czego efektem była ogromna liczba uczestników – mieszkańców gminy jak i przyjezdnych gości. Do dziś wciąż otrzymujemy wiele pozytywnych opinii i słów uznania za przygotowanie tak wspaniałej imprezy.

Wójt Gminy Fajsławice pragnie bardzo serdecznie podziękować za wysiłek, trud, włożone serce i zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i organizacji całej uroczystości.

Czytaj więcej: Podziękowania

V Wojewódzkie Święto Ziół i Święto Plonów

W czwartek 15 sierpnia 2019r., w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie odbyła się V już edycja Wojewódzkiego Święta Ziół połączona z gminno-parafialnym Świętem Plonów. Zorganizowane święto było okazją do podkreślenia roli i znaczenia uprawy  i ziół, ich dobroczynnych i leczniczych właściwości, a także tradycji zielarskich. Organizatorami wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Gmina Fajsławice. Wzięło w nim udział wielu wystawców oraz reprezentacje 7 gmin z województwa lubelskiego: Abramów, Fajsławice, Krasnystaw, Łopiennik Górny, Piaski, Rybczewice oraz Trawniki.

Czytaj więcej: V Wojewódzkie Święto Ziół i Święto Plonów 

Fajsławice witojcie!

Sabałowe Bajania to Ogólnopolski Festiwal Folkloru Polskiego, który odbywa się co roku w Bukowinie Tatrzańskiej. Towarzyszy mu Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów i Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych.  W tym roku impreza rozpoczęła się w sobotę 10 sierpnia i trwała do czwartku 15 sierpnia 2019r. Były to dni świętowania tradycji i kultury ludowej, folkloru i wspaniałej zabawy.

Sabałowe Bajania już po raz drugi gościły u siebie Gminę Fajsławice. W ubiegłym roku w festiwalu wzięły udział Siedliszczanki, w tym roku natomiast to zespół śpiewaczy Fajsławianki wystąpił na deskach sceny Domu Ludowego Bukowińskiego Centrum Kultury.

Czytaj więcej: Fajsławice witojcie!

INFORMACJA

W dniu 15 sierpnia 2019r. w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – odbędą się nasze dożynki parafialno-gminne i Wojewódzkie Święto Ziół. Uroczystość rozpoczniemy mszą świętą polową o godz. 12:00 w Boniewie.

W związku z tym informujemy, że w tym dniu będzie kursować bezpłatny bus gminny na trasie Fajsławice – Boniewo.

Wyjazdy z parkingu przy Urzędzie Gminy będą w godzinach od 11:00 do 18:00. Natomiast odwozy z Boniewa w godzinach od 18:00 do 20:30 pod Urząd Gminy.

Prosimy mieszkańców o to, aby nie wjeżdżali pod budynek w Boniewie – to miejsce rezerwujemy dla wystawców i gości. Spowodowane jest to małą ilością miejsc parkingowych przy budynku w Boniewie.

Prosimy o korzystanie z naszego środka transportu lub parkowanie w miejscach naprzeciwko budynku w Boniewie (przy byłym sklepie SR-H, droga I pas Ignasina), ewentualnie droga powiatowa w Boniewie.

Jednocześnie pragniemy nadmienić, że nasza uroczystość będzie na żywo transmitowana przez Telewizję Lublin.

A.Granat

Ogłoszenie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Fajsławicach przypomina o możliwości składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) oraz świadczenia Dobry  Start (300+):

  • w formie papierowej - w siedzibie OPS,
  • w formie elektronicznej - za pośrednictwem bankowości internetowej.

We wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) należy uwzględnić wszystkie dzieci do ukończenia 18 roku życia - również te, na które nadal pobierane jest świadczenie 500+.

Prawo do świadczenia wychowawczego (500+) ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu zasiłkowego. Okres zasiłkowy 2019/2021 będzie trwał od 01.10.2019 r. do 31.05.2021 r.

W przypadku złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r., prawo do świadczenia wychowawczego na podstawie tego wniosku ustala się, począwszy od dnia 1 lipca 2019 r., o ile prawo do świadczenia wychowawczego w okresie, na który jest ustalane, nie jest przyznane.

Od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze przysługuje do ukończenia przez dziecko 18. roku życia w kwocie 500 zł miesięcznie bez względu na dochody rodziny.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

Wójt Gminy Fajsławice serdecznie zaprasza mieszkańców gmin: Abramów, Fajsławice, Łopiennik Górny, Piaski, Rybczewice i Trawniki do udziału w konkursie fotograficznym realizowanym w ramach V Wojewódzkiego Święta Ziół:

Konkurs fotograficzny „Zioła w obiektywie”

Regulamin oraz dokumenty zgłoszeniowe do konkursu są dostępne na naszej stronie internetowej www.fajslawice.eu

Termin składania zgłoszeń do konkursu fotograficznego upływa 13 sierpnia 2019r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na imprezie plenerowej w dniu 15 sierpnia 2019r.

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy

 

Regulamin

DMC Firewall is a Joomla Security extension!