Aktualności

Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Służb Mundurowych

W sobotę 23 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach odbył się Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Służb Mundurowych. Głównymi organizatorami tego wydarzenia byli Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa Lubelskiego oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Fajsławice  Janusza Pędzisza oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach – pani dyrektor Anety Kosmala i wicedyrektora Wojciecha Wypycha, w szkolnej sali gimnastycznej około 40 zawodników z 13 drużyn z województwa lubelskiego stoczyło zaciętą walkę o jak najlepsze wyniki w klasyfikacjach.

Czytaj więcej: Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Służb Mundurowych

Wygraliśmy nowe ksiązki!

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy oddali swoje głosy  na naszą Gminną  Bibliotekę Publiczną w Fajsławicach, w konkursie organizowanym przez producenta  produktów Kinder.

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka znalazła się wśród 250 bibliotek, które otrzymają książki na kwotę 300 zł oraz 2 pufy do czytania.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gorąco zachęcamy do odwiedzania  naszej gminnej biblioteki.

A.Granat

                                        

Głosujemy na Sołtysów

Informujemy o ogłoszonym przez Super Tydzień Krasnostawski konkursie SUPER Sołtys 2019. Konkurs ten ma na celu docenienie i uhonorowanie sołtysów działających na rzecz lokalnej społeczności. Na łamach gazety zaprezentowani zostali wszyscy sołtysi działający w powiecie krasnostawskim.

Głosowanie odbywa się poprzez wypełnienie kuponu zamieszczonego w każdym wydaniu tygodnika i dostarczeniu go do redakcji Super Tygodnia: Super Tydzień Chełmski  ul. Lubelska 31 22-100 Chełm. Kupony można wrzucać również do skrzynek ogłoszeniowych tygodnika, które znajdują się na terenie Krasnegostawu (ul. Poniatowskiego 4C oraz przy biurze TBS – naprzeciw dawnego „Aldika”). Głosowanie trwa do końca stycznia 2020r.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Fajsławice, aby głosowali na swoich sołtysów.

A.Granat

IX Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych

 W ubiegły weekend, 09-10 listopada 2019r. odbył się dwudniowy IX Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych w Werbkowicach. Wydarzenie, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, Wójt i Rada Gminy Werbkowice gościł zespoły śpiewacze, solistów i duety z powiatu hrubieszowskiego oraz z powiatów z nim sąsiadujących.

Czytaj więcej: IX Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych

XIV Sesja Rady Gminy Fajsławice

vlcsnap 2019 11 12 15h04m46s335

Dnia 8 listopada 2019r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XIV Sesja Rady Gminy Fajsławice.

Obecni na sesji radni i sołtysi wysłuchali  informacje wójta gminy o bieżącej pracy urzędu. Dotyczyły one m.in. uroczystości, które odbyły się ostatnio w naszej gminie: Złotych Godów, 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, promocji gminy przez udział naszych stowarzyszeń i zespołów śpiewaczych w festiwalach i konkursach, a także sukcesu gminnej biblioteki, która wygrała w konkursie książki na kwotę 300 zł i 2 pufy do czytania. Ponadto gminne jednostki OSP otrzymały zewnętrzne wsparcie finansowe na realizację swoich zadań statutowych zawartych w ustawie o ochronie przeciwpożarowej, a jednostka OSP Siedliska Drugie  otrzymała nowoczesny wóz strażacki, do zakupu którego gmina dołożyła niemałą kwotę 217.360,00 zł.

W dalszej części obrad radni podjęli uchwały m.in. dotyczące przedłużenia umowy najmu lokali, w których mieszczą się urząd pocztowy i posterunek policji, a także uchwalenia ”Programu współpracy Gminy Fajsławice z organizacjami pozarządowymi” czy wyboru przedstawiciela Rady Gminy Fajsławice do Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, którym została pani Arleta Rogalska.

Radni uchwalili także nowe stawki podatków obowiązujących w gminie na 2020 roku. Wysokość stawek podatkowych od nieruchomości wzrosła nieznacznie. Stawka podatku rolnego wzrosła o 10zł tj. z kwoty 105zł na 115zł za 1ha przeliczeniowy rocznie dla posiadaczy gospodarstw rolnych, natomiast dla posiadaczy gruntów poniżej 1ha stawka wzrosła odpowiednio z 210zł na 230zł za 1ha fizyczny.

A.Granat

 

ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO NA ODPADY KOMUNALNE

Gmina Fajsławice informuje, że zmienił się  rachunek bankowy dotyczący opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Uprzejmie prosimy o dokonywanie wpłat na nowy numer rachunku:

Bank  Spółdzielczy w Krasnymstawie Oddział Fajsławice

 08 8200 1034 2004 3400 0299 0030

Our website is protected by DMC Firewall!