Aktualności

Rolnicy! Ogrodnicy! Sadownicy!

logo rynek rolny

Z przyjemnością informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl

Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej. Giełda i portal Rynek-Rolny.pl to niezwykle przydatne narzędzie do pracy w nowoczesnym rolnictwie. Serwis znajduje się pod następującym adresem www: https://www.rynek-rolny.pl/

A.Granat

XXI Lubelskie Święto Chleba

Dnia 15 września 2019r. na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się już po raz dwudziesty pierwszy Lubelskie Święto Chleba. Głównym organizatorem wydarzenia, które zgromadziło tłumy, był Lubelski Cech Rzemiosł Spożywczych. Uczestnicy mogli degustować  i zakupić wyroby piekarzy i cukierników nie tylko z województwa lubelskiego, ale i całego kraju i z zagranicy. Mieli także okazję, aby dowiedzieć się więcej na temat tradycyjnego wypieku chleba, a nawet samemu przygotować lubelskiego cebularza.

Czytaj więcej: XXI Lubelskie Święto Chleba

Promesa na drogi gminne

Dnia 9 września 2019r. w Krasnymstawie, z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina oraz Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, samorządy powiatu krasnostawskiego otrzymały promesy na modernizację dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj więcej: Promesa na drogi gminne

"Smaki domowej spiżarni" po raz drugi

W sobotę 7 września 2019r. w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie  mieszkańcy gminy mieli okazję uczestniczyć w konferencji pt. „Produkt lokalny poszukiwany, czyli jak na tym zarobić?”, a także w warsztatach „Smaki domowej spiżarni”. To już druga odsłona warsztatów, które realizowane są w ramach operacji pn: Festiwal Dobre bo Nasze, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. W spotkaniu uczestniczył kierownik Oddziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – pan Krzysztof Flis.

Czytaj więcej: "Smaki domowej spiżarni" po raz drugi

Europejski Festiwal Smaku 2019

Przez cały ubiegły tydzień  od 2 do 8 września w Lublinie trwał Europejski Festiwal Smaku. Była to już 11 edycja tego wydarzenia, które w tym roku nawiązywało do rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Oprócz koncertów, wystaw, warsztatów, konkursów czy pokazów kulinarnych, festiwalowi towarzyszył międzynarodowy jarmark smaków.

Czytaj więcej: Europejski Festiwal Smaku 2019

Fajsławice w mediach

O gminie Fajsławice słychać coraz więcej. I bardzo dobrze, bo mamy się czym pochwalić! Nasza gmina miała wspaniałą okazję do promocji i zaprezentowania swoich walorów podczas organizowanego u nas 15 sierpnia 2019r. V Wojewódzkiego Święta Ziół, kiedy to TVP3 Lublin transmitowała na żywo relację z tego wydarzenia.

Kolejne okazje do zareklamowania naszej gminy pojawiły się również w ostatnim czasie. Wójt Gminy Fajsławice pan Janusz Pędzisz wraz z prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice panią Feliksą Gorzkowską gościli na antenie TVP3 Lublin w sobotę 31 sierpnia 2019r.  i w środę 4 września 2019r. A że oboje potrafią pięknie o Fajsławicach mówić i skutecznie ją promować – w pełni wykorzystali tą szansę.

Czytaj więcej: Fajsławice w mediach

DMC Firewall is a Joomla Security extension!